Lokalna Grupa  Działania „Ziemi Chełmskiej” i Nowy Tydzień Chełmski ogłaszają II edycję konkursu na „Najlepszy produkt turystyczny powiatu chełmskiego”. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach, spośród zgłoszonych i nominowanych kandydatur, wybiorą czytelnicy Nowego Tygodnia. Celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych  oraz ich promocja, a także wspieranie inicjatyw lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych. Konkurs odbywał się będzie w 4 kategoriach: a) Wydarzenie cykliczne, b) Atrakcja turystyczna, c) Pakiet usług turystycznych, d) Obiekt.  Kandydatury do konkursu w każdej kategorii mogą zgłaszać: instytucje, samorządy terytorialne, twórcy produktów turystycznych, stowarzyszenia, fundacje, właściciele obiektów turystycznych, przedsiębiorcy prywatni, organizatorzy turystyki oraz osoby fizyczne. Na zgłoszenia czekamy do 16 lipca. Spośród zgłoszonych kandydatur Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą specjaliści od turystyki i promocji,  nominuje po 5 kandydatur w każdej z kategorii konkursowej,  spośród których  czytelnicy Nowego Tygodnia głosując od 24 lipca do 30 listopada na specjalnych kuponach konkursowych zamieszczonych w gazecie wybiorą zwycięzców. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w grudniu podczas organizowanego przez Nowy Tydzień jarmarku bożonarodzeniowego.

 

  Grupy defaworyzowane określone w LSR są to grupy znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, przez co wyjątkowo zagrożone ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym. Do grup defaworyzowanych wskazanych w LSR należą: kobiety, osoby do 25 roku życia, osoby po 50 roku życia, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby niepełnosprawne. Na szczególnie trudną sytuację w/w grup wskazali uczestnicy spotkań konsultacyjnych na etapie opracowania LSR. Działania przewidziane w Strategii mają za zadanie zniwelować niekorzystne zjawiska na rynku pracy w odniesieniu do zidentyfikowanych grup defaworyzowanych.

 

    W dniu 22 czerwca odbyły się warsztaty z przygotowania części finansowej biznesplanu dla osób planujących ubiegać się o wsparcie w zakresie podejmowania/rozwijania działalności gospodarczej w ramach naborów wniosków nr 6/2017 i 7/2017 (termin naborów: 26.06.2017-12.07.2017). W trakcie spotkania warsztatowego omówione zostały m.in. zasady wypełniania tabel: Zestawienie rzeczowo-finansowe operacji, Źródła finansowania operacji, Rachunek zysków i strat oraz Zaktualizowana wartość netto, jak również zasady amortyzacji środków trwałych.

collage warsztaty 22.06

 

     Informujemy, iż w związku z ogłoszonymi naborami wniosków, w dniu 2 lipca w godz. 14.00-16:00 podczas Turnieju Gmin "Między Nami Sąsiadami" w Dorohusku (Stadion GKS Granica, ul. Szkolna 6) działał będzie dodatkowy Mobilny Punkt Informacyjno-Doradczy LSR. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego doradztwa świadczonego przez pracowników Biura LGD.

 

   Na imprezę zjechała rekordowa liczba uczestników tj. blisko dwustu miłośników dwóch kółek. Po mszy św. w Żmudzi w intencji motocyklistów, był uroczysty przejazd motocyklowy do Chełma, a następnie nad zbiornik wodny „Dębowy Las” w Wołkowianach. Tegoroczny program imprezy był bogatszy o występy artystyczne nad kąpieliskiem. Na scenie wystąpiły zespoły „Rdza”, „Jak-Band”, „Bimber Boys”. Pomysłodawcą Zlotu jest Dariusz Stefanek, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Żmudzi. Oprócz parafii, Zlot organizowały Gmina Żmudź oraz Spółdzielnia Socjalna „Dębowy Las”.

udany-zlot-motocyklistw-2-696x461

 

 

kilometry-wrazen

 

Aplikacja mobilna "Malowniczy Wschód"

kafelki

Zeskanuj kod QR i pobierz aplikację

Galeria Wideo
 
fil_1
fil_2
fil_3
 
Galeria Foto
Portal interaktywny

mapka pw

GREEN VELO

green2

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj55
mod_vvisit_counterWczoraj57
mod_vvisit_counterW tym tygodniu271
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień468
mod_vvisit_counterW tym miesiącu830
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc732
mod_vvisit_counterRazem924012

belka pp

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 
na lata 2014 – 2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, 
Poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Instytucja odpowiedzialna za treści zamieszczane na stronie - Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 
– Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.bialopole m  dorohusk m  dubienka m  horodlo m  kamien m  lesniowice m  wojslawice m1  zmudz m