W dniu 31 maja 2011 roku o godz. 10:00 w Biurze LGD przy ul. 11 Listopada 2 w Chełmie odbędzie się Szkolenie z zakresu realizacji małego projektu, podczas którego zostaną omówione zasady realizacji małego projektu oraz podstawowe zagadnienia dotyczące dokumentowania wydatków. Do udziału w szkoleniu zapraszamy w szczególności osoby, które w terminie 30.12.2010-28.01.2011 złożyły wnioski o przyznanie pomocy w w ramach Działania 4.1/413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju ("Małe Projekty").Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 82 549 19 40. W dniach 20-22 maja 2011 roku Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej", członkowie Rady Programowej oraz pracownicy biura LGD wzięli udział w szkoleniu poświęconemu Produktom tradycyjnym i regionanym oraz sprzedaży bezpośredniej. Uczestnicy szkolenia mieli okazję poznać regulacje prawne dotyczące produktów regionalnych i tradycyjnych, procedury wpisu produktów na Listę Produktów Tradycyjnych oraz formy i metody promocji produktów. W ramach wymiany dobrych praktyk i doświadczeń, uczestnicy szkolenia odbyli gościnne wizyty w Podhalańskiej Lokalnej Grupie Działania oraz w Lokalnej Grupie Dzialania Dunajec-Biała, podczas których przedstawiciele małopolskich LGD zaprezentowali przykłady produktów lokalnych wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Małopolskiego oraz przykłady tworzenia sieci współpracy w oparciu o produkty tradycyjne i sprzedaż bezpośrednią.
Fotorelacja w zakładce Galeria Foto
Samorząd Województwa Lubelskiego informuje o naborze wniosków w 2011 roku o przyznanie pomocy ogłaszanym przez
w ramach Działania 4.1/413 – Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania: 311 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ( limit: 300 000,00 zł)
1.Termin składania wniosków o przyznanie pomocy:
od 27 kwietnia 2011 r. do 26 maja 2011 r.
2.Miejsce składania wniosków: Biuro Lokalnej Grupy Działania „Ziemi Chełmskiej” w Chełmie, ul.11 Listopada 2, pokój 105, 22-100 Chełm. 3.Tryb składania wniosków: wnioski należy składać bezpośrednio w miejscu wskazanym w pkt. 2 ogłoszenia od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Termin składania wniosków upływa w dniu 26 maja 2011 r. o godz.16.00. Za wnioski złożone w terminie uznane zostaną te, które faktycznie wpłyną do Biura LGD do godz. 16.00 najpóźniej w dniu 26 maja 2011 r. 4.Wzór formularza wniosku oraz instrukcja wypełniania wniosku znajduje się na stronie internetowej Lokalnej Grupy Działania „Ziemi Chełmskiej” www.ziemiachelmska.pl w zakładce - Nabory wniosków oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego www.prow.lubelskie.pl w zakładce - Nabory Lokalnych Grup Działania. 5.Kryteria wyboru operacji w ramach działania 311 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, 312 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw określone i opisane zostały w Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej” (Rozdz. 9) zamieszczonej na stronie internetowej www.ziemiachelmska.pl. 6.Wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru operacji przez LGD znajduje się we wzorze formularza wniosku i w instrukcji do wypełnienia wniosku. Ponadto do wniosku należy załączyć następujące Załączniki: Zał. 1 Doświadczenie w zakresie realizacji projektów; Zał. 2 Oświadczenie o członkostwie w LGD „Ziemi Chełmskiej” lub innej organizacji o charakterze społecznym, Zał. 3 Oświadczenie Wnioskodawcy o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych; Zał. 4 Oświadczenie o powierzchni gospodarstwa rolnego. Wzory załączników znajdują się na stronie internetowej www.ziemiachelmska.pl w zakładce – Nabory wniosków. 7.Limit dostępnych środków w niniejszym naborze:
8.Wybór operacji do realizacji nastąpi spośród tych operacji, które przy ocenie uzyskają minimum 50% maksymalnej liczby punktów.
Więcej informacji w zakładce Nabory wniosków
Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Wystartowała III edycja konkursu dla rolników i projektantów EUROZAGRODA. Konkurs prowadzony jest w czterech kategoriach:
Do konkursu można zgłaszać wszystkie budynki i budowle tworzące rolniczą zagrodę – zarówno obiekty istniejące jak i nowo wybudowane oraz zmodernizowane. Celem konkursu, prowadzonego pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, we współpracy z ośrodkami doradztwa rolniczego, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym i Stowarzyszeniem Architektów Polskich, jest promowanie najlepszych projektów i realizacji w budownictwie zagrodowym, spełniających standardy europejskie. Zamiarem organizatorów jest, aby Konkurs wspomagał w praktyce wytyczanie tych standardów w Polsce. Organizatorem EUROZAGRODY jest BudoRol.pl – Portal Budowlany Rolnika. W Konkursie mogą brać udział rolnicy i projektanci, którzy do 30 czerwca 2011 roku prześlą swoje zgłoszenia na adres: Sekretariat Konkursu EUROZAGRODA Prawo zgłaszania kandydatów do nagród mają też ośrodki doradztwa rolniczego, oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, związki, stowarzyszenia i izby rolnicze oraz administracja rolna. Nagrody w postaci statuetek, dyplomów i czeków pieniężnych wręczone będą w grudniu, w trakcie uroczystej gali w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. Nagrody w każdej kategorii konkursowej wynoszą po 10 000 zł. Każda edycja Konkursu powiększa ilość wzorcowych obiektów na mapie kraju - nagrodzone budynki oznaczone są tablicami „Laureat konkursu EUROZAGRODA”. Odwiedzane są one przez tych, którzy dopiero planują budowy – nagrodzeni rolnicy udostępniają im je, dzieląc się ze zwiedzającymi swoimi doświadczeniami. Więcej na na ten temat: |