Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 lipca 2011r. rozpoczęło się głosowanie internautów na Najlepszy Produkt Województwa Lubelskiego ‘2011. Internauci mogą oddać głos na najlepszy ich zdaniem produkt turystyczny  na stronie Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej  www.lrot.pl. Głosować można raz dziennie. Głosowanie internetowe potrwa do dnia 1.08.2011r. Zapraszamy!

                                     baner_npt                     

 

         Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie - Departament Rolnictwa i Środowiska wraz z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Końskowoli oraz Lubelskim Związkiem Stowarzyszeń Agroturystycznych z siedzibą w Nałęczowie zapraszają do udziału w Konkursie na "Najciekawszą ofertę agroturystyczną w Regionie Lubelskim".Celem konkursu jest promocja gospodarstw agroturystycznych, gospodarstw gościnnych oraz produktów turystyki wiejskiej z terenu województwa lubelskiego, posiadających atrakcyjną ofertę pobytową dla turystów. Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu do dnia 30 września 2011 roku.

Szczegóły konkursu:

Regulamin Konkursu

Regulamin pracy Komisji Konkursowej

Formularze Zgłoszeniowe na:

                 Produkt Turystyki Wiejskiej / Gospodarstwo Agroturystyczne / Gospodarstwo Gościnne

                             

 

             W niedzielę 17 lipca Jarmark Nadbużański "Królewski" już po raz drugi  zagościł na Placu Targowym w Wojsławicach. Imprezę zainaugurował barwny korowód jarmarczny, na scenie odtworzony został akt nadania Wojsławicom prawa do organizacji jarmarków w miasteczku, jak również odbyły się pokazy i kiermasz ginących zawodów: kowali, garncarzy, skórników i mincerzy. By tradycji stalo się zadość, nie zabrakło oczywiście degustacji tradycyjnych potraw oraz licznych konkursów i zabawy jarmarcznej przy muzyce zespołów. W trakcie Jarmarku odbył się także Konkurs Kulinarny na " Tradycyjny Pieróg Pieczony", którego zwycięzcami zostali:

 

                I miejsce- Pani Elżbieta Łuczkiewicz, Rakołupy, gm.Leśniowice

                II miejsce-Pani Grażyna Burda, Wojsławice

                III miejsce -Pani Grądzka, Raciborowice, gm.Białopole

                IV miejce ex aequo - Pani Ewa Matyszczuk, Stanisławów, gm. Żmudź

                                                       KGW Siedliszcze, gm.Dubienka.

                                       

                        Laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy kulinarnej pomysłowości!

          FOTOrelacja w zakładce GALERIE-zapraszamy!                                                                  

 

         W  dniu 10 lipca br. LGD „Ziemi Chełmskiej”  gościła  na XIV Turnieju Gmin „Między Nami Sąsiadami”, który  odbył się  na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Starosielu. Celem imprezy, w której udział wzięło 7 gmin członkowskich LGD (Białopole, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Wojsławice, Żmudź) była promocja obszarów wiejskich, zwłaszcza  promocja lokalnej twórczości kulturalnej. Turniejowi towarzyszyła prezentacja dorobku kulturalnego gmin, wystawy oraz liczne  konkursy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Szczególny aplauz publiczności wzbudziły konkurencje sportowe: Przeciąganie liny, Strzelanie z wiatrówki  do tarczy  oraz Wbijanie gwoździ na czas - konkurencja w której do rywalizacji stanęli Wójtowie  i Przewodniczący Rad Gmin. Dużym zainteresowaniem cieszył się także Konkurs na "Najlepszą potrawę z kaszy jaglanej" oraz Konkurs rękodzielniczy "Malowanie na szkle", których Laureaci uhonorowani zostali cennymi nagrodami.

         Zwycięzcą tegorocznej edycji Turnieju Gmin "Między Nami Sąsiadami" została Gmina Kamień, II miejsce zajęła Gmina Dubienka, a III miejsce Gmina Białopole. Na kolejnych miejscach znalazły się: Gmina Dorohusk, Gmina Leśniowice, Gmina Żmudź oraz Gmina Wojsławice. 
         Zwycięzcom serdecznie gratulujemy kondycji i zapraszamy do wspólnej turniejowej zabawy już  za rok tym razem  w Leśniowicach.

                           kolazpuchar11

 

                                    Fotorelacja z Turnieju w zakładce GALERIE galeria

 

       GRUPA ODNOWY WSI MAJDAN OSTROWSKI zaprasza na FESTYN podsumowujący realizację projektu ”Spotkajmy się przy studni” w ramach X EDYCJI „KULTURA BLISKA” Z FUNDACJI WSPOMAGANIA WSI. W ramach projektu realizowanego od 1 czerwca do 31 lipca 2011 roku we wsi Majdan Ostrowski w Gminie Wojsławice  odnowione zostaną 3 studnie tzw. ogólne, z  których kiedyś korzystali wszyscy mieszkańcy wsi, powstanie altanka z  miejscem na ognisko oraz wyznaczony zostanie  szlak studni. FESTYN odbędzie się  we wsi Majdan Ostrowski  dn. 24 lipca 2011 roku ( start festynu godz.11.00.).

                                                                     Zapraszamy!

 

 

 

kilometry-wrazen

 

Aplikacja mobilna "Malowniczy Wschód"

kafelki

Zeskanuj kod QR i pobierz aplikację

Galeria Wideo
 
fil_1
fil_2
fil_3
 
Galeria Foto
Portal interaktywny

mapka pw

GREEN VELO

green2

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30
mod_vvisit_counterWczoraj43
mod_vvisit_counterW tym tygodniu115
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień145
mod_vvisit_counterW tym miesiącu130
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc641
mod_vvisit_counterRazem917520

belka pp

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 
na lata 2014 – 2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, 
Poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Instytucja odpowiedzialna za treści zamieszczane na stronie - Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 
– Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.bialopole m  dorohusk m  dubienka m  horodlo m  kamien m  lesniowice m  wojslawice m1  zmudz m