Zgodnie z § 4 ust. 6 pkt.19 Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczosci w projekcie "Od pomysłu do sukcesu", Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej" publikuje Listę po ocenie merytorycznej Wniosków o przyznanie wsparcia finansowego w ramach projektu "Od pomysłu do sukcesu", zatwierdzoną w dniu 3 grudnia 2014 roku przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie:

Beneficjentów wsparcia finansowego prosimy również o zapoznanie się z zamieszczoną poniżej informacją:

 

    Jury IV Międzypowiatowego Festiwalu Zespołów Śpiewaczych, który odbył się w Werbkowicach w dniach 8-9 listopada 2014 roku, doceniło warsztat twórczy oraz umiejętności artystyczne naszych zespołów śpiewaczych, duetów i solistów! W kategorii zespoły acapella z akompaniamentem akordeonu I miejsce wyśpiewał Zespół „Rakołupianki” z Rakołup (gm.Leśniowice), II miejsce -  Zespół „Sielanki” z Sielca (gm.Leśniowice), zaś III miejsce -  Zespół „Kumowianki” z Kumowa Majorackiego  (gm.Leśniowice). W kategorii soliści i duety acapella z akompaniamentem I miejsce zdobył duet z Zespołu Sielanki (gm.Leśniowice), a III miejsce -  Pani Franciszka Bydychaj (gm.Leśniowice). W kategorii soliści i duety II miejsce wywalczyli Wanda Urbansky i Mieczysław Sidoruk (gm. Dorohusk), III miejsce przypadło Pani Zdzisławie Szewczuk (gm. Białopole), zaś wyróżnieniem uhonorowano Panią Felicję Matczuk (gm. Dorohusk). W kategorii zespoły z kapelą ludową I miejsce zajął Zespół „Koral” (gm. Kamień), natomiast w kategorii zespoły wyróżnienie przyznano Zespołowi „Nadbużanie” z Horodła. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych, równie pięknych sukcesów!

collage werbkowice

 

      Portal internetowy agroturystyka.pl oraz Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne"(PFTW "GG") zapraszają właścicieli wiejskich obiektów noclegowych z terenu województwa lubelskiego do dokonania kategoryzacji posiadanych kwater. Kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej polega na nadaniu poszczególnym obiektom noclegowym określonej kategorii, świadczącej o jakości wyposażenia i oferowanych usług. Skategoryzowane obiekty gwarantują odpowiednio wysoką jakość usług i są chętniej odwiedzane przez gości, natomiast kwaterodawca zyskuje prawo do bezpłatnego zamieszczania oferty w materiałach promocyjnych PFTW „GG" oraz prawo do posługiwania się zastrzeżonym znakiem Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne"- znanym już też poza granicami kraju. Wszystkie obiekty posiadające aktualną rekomendację kategoryzacyjną zostaną przedstawione w katalogu agroturystycznym "Wieś Polska zaprasza". Ponadto obiekty skategoryzowane promowane będą w wersji angielskiej na stronie www.agritourism.pl. Szczegółowe informacje o kategoryzacji dostępne są na stronie www.lubelskie.pl.

 

    Trwają prace związane z koncepcją rozwoju Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo jako kompleksowego „produktu turystycznego". W ramach całego szlaku zaplanowano 12 tematycznych „królestw" nawiązujących do specyfiki danego fragmentu trasy, w tym królestwo Dolina Bugu. Projekt pod nazwą „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej - województwo lubelskie" dofinansowany z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 - 2015, pozwoli do końca 2015 roku wybudować na terenie naszego regionu 353 kilometry oznakowanej trasy rowerowej. Planowany przebieg trasy w województwie lubelskim: od granicy z województwem podlaskim (gmina Konstantynów – przeprawa przez Bug w miejscowości Gnojno) przez miejscowości Terespol, Sławatycze, Włodawa, Wola Uhruska, Chełm, Krasnystaw, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów do granicy z woj. podkarpackim w miejscowości Maziły (gmina Susiec).Więcej informacji na stronie www.greenvelo.pl.
             logo greenvelo rgb

 

   Zapraszamy do lektury niezwykłego przewodnika po smakach naszego regionu! W publikacji "W krainie lubelskich produktów tradycyjnych" wydanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie znalazły się przepisy na smakołyki z babcinej kuchni, produkty i dania powszechnie znane, jak również całkiem niespotykane, takie jak pryszcze z jabłkami z mąki hretczanej, buchty pieczone z powidłami czy choćby... kiszone jabłka. W trzecim już wydaniu katalogu dużo miejsca poświęcono chlebom wypiekanym na zakwasie wedle tradycyjnych receptur, olejom i miodom smakowym, pierogom, piernikom oraz nalewkom królującym dawniej na lubelskich stołach. Zachęcamy do zapoznania się z treścią całej publikacji (publikacja do pobrania → tutaj). Jeśli po jej lekturze przypomnicie sobie o innych regionalnych smakołykach, dotąd nie opublikowanych na Liście Produktów Tradycyjnych, koniecznie zgłoście je do Departamentu Rolnictwa i Środowiska (więcej na ten temat → tutaj)!

 

 

kilometry-wrazen

 

Aplikacja mobilna "Malowniczy Wschód"

kafelki

Zeskanuj kod QR i pobierz aplikację

Galeria Wideo
 
fil_1
fil_2
fil_3
 
Galeria Foto
Portal interaktywny

mapka pw

GREEN VELO

green2

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3
mod_vvisit_counterWczoraj31
mod_vvisit_counterW tym tygodniu102
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień233
mod_vvisit_counterW tym miesiącu782
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc799
mod_vvisit_counterRazem929618

belka pp

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 
na lata 2014 – 2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, 
Poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Instytucja odpowiedzialna za treści zamieszczane na stronie - Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemi Chełmskiej".

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 
– Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Celem operacji jest sprawne wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.



bialopole m  dorohusk m  dubienka m  horodlo m  kamien m  lesniowice m  wojslawice m1  zmudz m